Header
Ana Sayfa Hakkımızda Yazarlar Ne dediler? Tanıtım Filmi İletişim Sipariş ver
İslam Tarihi Ansiklopedisi 1.Cilt İslam Tarihi Ansiklopedisi 2.Cilt İslam Tarihi Ansiklopedisi 3.Cilt İslam Tarihi Ansiklopedisi 4.Cilt İslam Tarihi Ansiklopedisi 5.Cilt İslam Tarihi Ansiklopedisi 6.Cilt İslam Tarihi Ansiklopedisi 7.Cilt İslam Tarihi Ansiklopedisi 8.Cilt İslam Tarihi Ansiklopedisi 9.Cilt İslam Tarihi Ansiklopedisi 10.Cilt İslam Tarihi Ansiklopedisi 11.Cilt İslam Tarihi Ansiklopedisi 12.Cilt İslam Tarihi Ansiklopedisi 13.Cilt İslam Tarihi Ansiklopedisi 14.Cilt
 KÜLLİYAT'TAN SEÇKİLER
   Peygamberler Tarihi
   İslam Öncesi Araplar
   Hz. Muhammed (S.A.V)
   Hülefa-i Raşidin
   Emeviler
   Abbasiler
   Memlükler
   Selçuklular
   Osmanlı Tarihi
   Eser Hakkında Yorumlar
 
 TARİH KİTAPLIĞI
 Abbasiler
 Gazali
 Hazreti Mevlana
 Hz Peygamberin Aile Hayatı
 Hz. Ömer ve Modern Sistemler
 İmam-ı Rabbani
 İslam Kültürü ve Medeniyeti
 İslam Mezhepleri Tarihi
 İslam Önderleri Tarihi
 İslam'da İmamet ve Hilafet
 Kafkas-Rus Savaşında Çerkesler Çeçenler Kazaklar ve Gürcüler
 Kur'an'ın Işığında Müslim-Gayrimüslim Münasebetleri
 Memlûkler
 Osmanlı İmparatorluğunun Çöküşü
 Osmanlı'da Hilafet ve Halifeliğin Kaldırılması
 Osmanlı-Uçbeyliği’nden Devlet-i Aliyye’ye
 Peygamberler Tarihi
 Rusların Kafkasya'yı İstilası ve Şeyh Şamil
 Rusların Kafkasya'yı işgâlinde İngiliz Politikası ve İmam Şamil
 Siyer-i Nebi Hz. Muhammed
 Yezid Bin Muaviye
 HABERLER
  RUH TERBİYEMİZ

 
TÜRKİYE'DE KÜLTÜR BUHRANI

 
KUR'AN-I KERİM'İN FAZİLETLERİ

 
TAŞI GEDİĞİNE KOYMAK

 
İSLAM EKONOMİSİNİN TEMEL MESELELERİ

 
KUR'AN-I KERİM'İN FAZİLETLERİ

 
TÜRKİYE'DE KÜLTÜR BUHRANI

 MAKALELER
  haber 3
  haber 2
  haber 1


 ÖDEV KONULARI
    Peygamberler
    Halifeler
    Sahabeler
    Padişahlar
    İslam Önderleri

 

Hakkımızda
Kayıhan Yayınlarının Tarihçesi

Kayıhan yayınları, 1970 yılında ilk defa dönemin MTTB (Milli Türk Talebe Birliği) başkanı Burhaneddin Kayhan’ın önderliğinde Mehmet Cemal Çiftçigüzeli, Selahaddin Sadıkoğlu ve Mehmet Babayiğit tarafından Sırdaş Yayınları olarak kurulur.

Ortaklardan Mehmet Babayiğit kalp krizi geçirerek kısa süre sonra vefat eder. Mehmet Cemal Çiftçigüzeli TRT’nin açmış olduğu uzmanlık sınavını kazanarak Ankara’ya gider. Halen TRT’nin Mısır temsilcisi olarak görevini sürdürmektedir. Selahaddin Sadıkoğlu, gazetecilik mesleğini seçmiştir. O günden bugüne çeşitli gazetelerin ve televizyonların genel yayın yönetmenliğini yapmıştır. O, hala mesleğini çok seven bir gazeteci olarak, tanınmış bir gazetenin genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır. Burhaneddin Kayhan ise 1974 te kurulan hükümetin başbakan yardımcısı olan Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın özel kalem müdürü olarak başkente gitmiştir. Dört yıla birçok eser sığdıran Sırdaş Yayınlarının serüveni kısaca bu şekildedir.

Burhaneddin Kayhan tekrar İstanbul’a gelerek 1977de tek başına Kayıhan Yayınlarını kurar. Bu sefer yayınlayacağı kitaplar yayınevinin adından da anlaşılacağı gibi tarihi, siyasi, ilmi, akademik, araştırmacı ve ehlisünnet çizgisinde yayınlar çıkarmaktır. (Yayınevimiz aynı çizgisini titizlikle korumaktadır.) Burhaneddin Kayhan, o tarihten 2002 yılının 1 Ekim’ine kadar yayın dünyasına birçok eser kazandırmıştır. Bu tarihte kalp krizi sonrası vefat eden Burhaneddin Kayhan’ın Fatih camiinde kılınan cenaze namazına, gerek Türkiye’de gerek yurt dışında çok tanınmış ve sevilen biri olduğu için onbinlerce kişi katılmıştır.

Yayınevi, vefat sonrası kısa bir durgunluk daha geçirecektir. Takriben otuz küsur yıl kadar dalgalanan Kayıhan bayrağına 2003 Eylül ayından itibaren biz talip olduk. Üç yıl zarfında aynı çizgide hiç ödün vermeden elli’ye yakın kitap bastık. Rabbimden dileğim, Kayıhan Yayınlarının ilelebet devamıdır. Temennimiz, Hak vâkî olduğunda, bizden sonrakilerin de bu bayrağı gururla dalgalandırmalarıdır.

Selam ve hürmetlerimle
Adem Kuşkulu

 

GERİ DÖN

  
Ana Sayfa          Yazarlar          Sipariş ver          İletişim Copyright
Ana Sayfa          Yazarlar          Sipariş ver          İletişim
Copyright © 2006 webofisi.com All rights reserved.